742 56 Sedlnice 409

Provozní doba: 6,00 - 16,00 hodin
Kapacita MŠ: 45 dětí

Školní rok 2015/2016

Karel IV. (16. - 17. května 2016)

Třída starších dětí "Šikulové" oslavila výročí narození Karla IV. dvoudenní námětovou hrou v kostýmech a výstavkou. V pondělí zvolili svého krále a královnu, naučili se gotický tanec, rytíři si vyrobili štíty, princezny korunky. V úterý pak král s rytíři bránil královnu s princeznami na hradě Karlštejn, postavený z dřevěných kostek a velkých krabic. Vystavenou originální rytířskou zbroj si vyzkoušeli také tatínci a dědečkové.

Maminky mají svátek (besídka 10. května 2016)

Hledáme vyučeného kuchaře/kuchařku do školní jídelny mateřské školy. Praxe ve školním stravování vítána. DAtum nástupu: polovina srpna 2016. K žádosti o zaměstnání doložte doklad o vyučení v oboru a životopis s přehledem praxe. Své žádosti zasílejte ředitelství ZŠ a MŠ Sedlnice (ZŠ a MŠ Sedlnice, 742 56 Sedlnice 253) nebo osobně do 20. května 2016. Kontaktní osoby: PaedDr. Blanka Šťastná (telefon 739 667 144), vedoucí učitelka MŠ Blanka Šimková (telefon 731 177 709).

Sedlnická sněženka 2016

V sobotu 16. dubna se v sále KIC Sněženka uskutečnil další ročník již tradiční pěvecké soutěže dětí z mateřských škol s názvem Sedlnická SNĚŽENKA. - fotky zde:

Informace rodičům

Informace o zápisu do MŠ na školní rok 2016/2017 najdete zde:

Uzavření MŠ z důvodu čerpání dovolené: od 18. července do 19. srpna 2016.

Jarní tvoření s rodiči

Ve čtvrtek 17. března v měteřské škole Šikulové společně se svými rodiči tvořili...

Karneval v mateřské škole - 25. února

Děti se každoročně na maškarní karneval velmi těší a rodiče jim pečlivě připravují masky. Letos jsme mohli vidět například masku Nutella, různé víly, kosmonauty, roboty a také stále velmi oblíbené postavy z pohádky Ledové království. Karneval začíná již ráno příchodem dětí nastrojených do kostýmů. Po svačince děti zhlédly představení skvělého pana Taraby, který jim poté vyrobil různé zvířátka, meče, květiny z nafukovacích balónků. NPo představení začal tradiční rej masek. Děti v kruhu tancovaly, některé se i představily. Pak přišly na řadu soutěže, které paní učitelky nachystaly - po splnění úkolu děti dostaly razítko do své kartičky a sladkou odměnu. Závěrem děti dostaly dárečky z tomboly.

Přednáška o školní zralosti

Ve středu 13. ledna ve školce proběhla přednáška o školní zralosti. Lektorka Mgr. Kuncová nejdříve pohovořila o školní zralosti. 14 přítomných rodičů se potom ptalo na to, co je zajímá, případně využili možnost individuální konzultace. Rodiče určitě odcházeli spokojeni :-)

Předškoláci se byli podívat ve škole

Protože zanedlouho bude zápis do první třídy, předškoláci se byli podívat, jak to v takové první třídě vypadá, co se dělá v matematice i v českém jazyce. Společně se svými kamarády - prvnáčky se byli také podívat v tělocvičně.

Budeme mít novou zahradu :-)

Ve středu 2. prosince byl ve školce Mikuláš, anděl i čert. Fotografie z akce najdete zde:

V neděli 8. listopadu před KIC Sněženka přijel sv. Martin. V kulturním programu vystoupily děti ze základní i mateřské školy. Fotografie z kulturního programu najdete tady:

V úterý 3. listopadu ve školce proběhlo již tradiční Rozsvícení školky a dlabání dýní. . Foto zde:

Základní částka úplaty pro školní rok 2015/2016 činí 400,- Kč měsíčně. Směrnice ke stanovení úplaty zde:

Jídelníček najdete zde:

Informace o alergenech v potravinách najdete zde:

Informace k bezhotovostní platbě najdete zde:

Školní rok 2014/2015

Uzavření MŠ z důvodu čerpání dovolené: od 20. července do 21. srpna 2015.

Výlet - Dětský svět (DOV), Dinopark (3.6.2015)

Ve středu 3. června jely děti na výlet - tentokrát do Dětského světa v Dolní oblasti Vítkovic a do Dinoparku. - fotky zde:

MAminky mají svátek

Ve středu 13. května ve školce proběhla besídka ke Dni maminek. - fotky zde:

Sedlnická SNĚŽENKA 2015

V sobotu 28. března se v sále KIC Sněženka uskutečnil další ročník již tradiční pěvecké soutěže dětí z mateřských škol s názvem Sedlnická SNĚŽENKA. - fotky zde:

Informace o LOGOPEDII

Informace o LOGOPEDII - na okrese Nový Jičín je v SPC ustanoven logoped - Mgr. Kateřina Kuncová (tel: 556 771 142).
Možnosti logopedické péče v okrese Nový Jičín
Ambulance klinické logopedie (resort zdravotnictví, je nutno doložit žádanku pediatra): - Mgr. Doležalová Jitka (Nový Jičín - 556 706 760; Odry - 556 730 400), Mgr. Ivánková Věra (Kopřivnice; 556 492 832), Mgr. Poláková Emílie (Bílovec, 556 403 026; Nový Jičín 556 709 487)
Soukromá poradna pro rozvoj řeči (za úhradu) - Mgr. Milena Dvořáková (ZvŠ Studénka, 776 021 544)

Mateřská škola se představuje