742 56 Sedlnice 409

Kapacita MŠ: 45 dětí

Školní rok 2015/2016

Informace rodičům

Informace o zápisu do MŠ na školní rok 2016/2017 najdete zde:

Uzavření MŠ z důvodu čerpání dovolené: od 18. července do 19. srpna 2016.

Loučení s předškoláky

Ve čtvrtek 23. června se na zahradě mateřské školy konalo Loučení s předškoláky. Zábavné odpoledne připravila agentura Lena (Lena Freyová). Díky ní si nejen děti užily spoustu zábavy, tanečků a soutěží. Do několika tanečků byli zapojeni i taťkové a maminky. V závěru dvouhodinového zábavného programu se se 13 předškoláky rozloučily jejich paní učitelky. NA památku děti dostaly drobné dárky a šerpu. Školko AHOJ :-)

Školní "INDIÁNSKÝ" výlet

Letošní výlet strávila celá naše mateřská škola 31. května v Trojanovicích na Liščím mlýně. Do Liščího mlýna odjelo 8 velkých a 44 malých indiánů. Počasí bylo krásné. Na místě nás čekala Velká liška, která nás celý výlet zásobovala instrukcemi. Hodně jsme se dověděli o životě indiánů, jak žili , jaké hráli hry, co jedli, jak se bavili i jak umírali. Všichni jsme se projeli na indiánském koni. Začátek indiánského léta všechny moc bavil. Zpět se vraceli unavení a spokojení indiáni.

Pohádkový les

V pátek 10. června se již pošesté konal Pohádkový les. Na start přišlo rekordních 185 dětí. Ty (většinou se svými rodiči) prošly pohádkovou trasu, na které na 16 stanovištích pod bedlivým dohledem pohádkových i nepohádkových postav plnily nejrůznější úkoly. Finanční výtěžek z této akce bude věnován dětem v mateřské škole.

Karel IV. (16. - 17. května 2016)

Třída starších dětí "Šikulové" oslavila výročí narození Karla IV. dvoudenní námětovou hrou v kostýmech a výstavkou. V pondělí zvolili svého krále a královnu, naučili se gotický tanec, rytíři si vyrobili štíty, princezny korunky. V úterý pak král s rytíři bránil královnu s princeznami na hradě Karlštejn, postavený z dřevěných kostek a velkých krabic. Vystavenou originální rytířskou zbroj si vyzkoušeli také tatínci a dědečkové.

Maminky mají svátek (besídka 10. května 2016)

Hledáme vyučeného kuchaře/kuchařku do školní jídelny mateřské školy. Praxe ve školním stravování vítána. DAtum nástupu: polovina srpna 2016. K žádosti o zaměstnání doložte doklad o vyučení v oboru a životopis s přehledem praxe. Své žádosti zasílejte ředitelství ZŠ a MŠ Sedlnice (ZŠ a MŠ Sedlnice, 742 56 Sedlnice 253) nebo osobně do 20. května 2016. Kontaktní osoby: PaedDr. Blanka Šťastná (telefon 739 667 144), vedoucí učitelka MŠ Blanka Šimková (telefon 731 177 709).

Sedlnická sněženka 2016

V sobotu 16. dubna se v sále KIC Sněženka uskutečnil další ročník již tradiční pěvecké soutěže dětí z mateřských škol s názvem Sedlnická SNĚŽENKA. - fotky zde:

Jarní tvoření s rodiči

Ve čtvrtek 17. března v měteřské škole Šikulové společně se svými rodiči tvořili...

Karneval v mateřské škole - 25. února

Děti se každoročně na maškarní karneval velmi těší a rodiče jim pečlivě připravují masky. Letos jsme mohli vidět například masku Nutella, různé víly, kosmonauty, roboty a také stále velmi oblíbené postavy z pohádky Ledové království. Karneval začíná již ráno příchodem dětí nastrojených do kostýmů. Po svačince děti zhlédly představení skvělého pana Taraby, který jim poté vyrobil různé zvířátka, meče, květiny z nafukovacích balónků. NPo představení začal tradiční rej masek. Děti v kruhu tancovaly, některé se i představily. Pak přišly na řadu soutěže, které paní učitelky nachystaly - po splnění úkolu děti dostaly razítko do své kartičky a sladkou odměnu. Závěrem děti dostaly dárečky z tomboly.

Přednáška o školní zralosti

Ve středu 13. ledna ve školce proběhla přednáška o školní zralosti. Lektorka Mgr. Kuncová nejdříve pohovořila o školní zralosti. 14 přítomných rodičů se potom ptalo na to, co je zajímá, případně využili možnost individuální konzultace. Rodiče určitě odcházeli spokojeni :-)

Předškoláci se byli podívat ve škole

Protože zanedlouho bude zápis do první třídy, předškoláci se byli podívat, jak to v takové první třídě vypadá, co se dělá v matematice i v českém jazyce. Společně se svými kamarády - prvnáčky se byli také podívat v tělocvičně.

Budeme mít novou zahradu :-)

Ve středu 2. prosince byl ve školce Mikuláš, anděl i čert. Fotografie z akce najdete zde:

V neděli 8. listopadu před KIC Sněženka přijel sv. Martin. V kulturním programu vystoupily děti ze základní i mateřské školy. Fotografie z kulturního programu najdete tady:

V úterý 3. listopadu ve školce proběhlo již tradiční Rozsvícení školky a dlabání dýní. . Foto zde:

Základní částka úplaty pro školní rok 2015/2016 činí 400,- Kč měsíčně. Směrnice ke stanovení úplaty zde:

Jídelníček najdete zde:

Informace o alergenech v potravinách najdete zde:

Informace k bezhotovostní platbě najdete zde:

Školní rok 2014/2015

Uzavření MŠ z důvodu čerpání dovolené: od 20. července do 21. srpna 2015.

Výlet - Dětský svět (DOV), Dinopark (3.6.2015)

Ve středu 3. června jely děti na výlet - tentokrát do Dětského světa v Dolní oblasti Vítkovic a do Dinoparku. - fotky zde:

MAminky mají svátek

Ve středu 13. května ve školce proběhla besídka ke Dni maminek. - fotky zde:

Sedlnická SNĚŽENKA 2015

V sobotu 28. března se v sále KIC Sněženka uskutečnil další ročník již tradiční pěvecké soutěže dětí z mateřských škol s názvem Sedlnická SNĚŽENKA. - fotky zde:

Informace o LOGOPEDII

Informace o LOGOPEDII - na okrese Nový Jičín je v SPC ustanoven logoped - Mgr. Kateřina Kuncová (tel: 556 771 142).
Možnosti logopedické péče v okrese Nový Jičín
Ambulance klinické logopedie (resort zdravotnictví, je nutno doložit žádanku pediatra): - Mgr. Doležalová Jitka (Nový Jičín - 556 706 760; Odry - 556 730 400), Mgr. Ivánková Věra (Kopřivnice; 556 492 832), Mgr. Poláková Emílie (Bílovec, 556 403 026; Nový Jičín 556 709 487)
Soukromá poradna pro rozvoj řeči (za úhradu) - Mgr. Milena Dvořáková (ZvŠ Studénka, 776 021 544)

Mateřská škola se představuje